NordPool sistēmas cena (vidējā cena Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs, neņemot vērā elektroenerģijas savienojumu jaudas) jūlijā nekad nav bijusi tik augsta. Jūlija vidējā sistēmas cena bija 51,70 EUR / MWh jeb 0,01 EUR / MWh vairāk nekā 2017. un 2016. gadā kopā.

„Šādas augstas cenas noteica karstuma viļņi un zems nokrišņu daudzums ne tikai Skandināvijā un Baltijas valstīs, bet arī visā Eiropā. “Man teica, ka Skandināvijā jūlijā vismaz 20 gadus nav bijis zemāka hidroloģiskā līdzsvara“- stāsta UAB“ Imlitex „Elektrības biznesa nodaļas vadītājs Regimants Juška. „Vairākās valstīs arī ir samazinātas kodolenerģijas ražošanas jaudas. Galvenais iemesls tam bija tas, ka ūdens temperatūra upēs, ko izmanto dzesēšanas reaktoros ir pārāk silta. Degvielas cenas joprojām ir augstas un tas ierobežo fosilā kurināmā ražošanas iespējas, lai ražotu elektroenerģiju lētāk. Šādi iemesli pašlaik neļauj sagaidīt zemākas cenas „.

NordPool sistēmas vidējā cena rudens un ziemas mēnešiem Nasdaq nākotnes tirgū tiek vērtēta gandrīz 51,00 EUR / MWh. Gala cena Lietuvā / Latvijā / Igaunijā varētu būt augstāka vismaz par dažiem eiro, jo trūkst elektroenerģijas saikņu un ražošanas jaudu.